16. novembrī notika Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar „Microsoft” Centrālās un Austrumeiropas prezidentu Donu Grendemu (Don Grantham) un kultūras ministri Sarmīti Ēlerti. Tikšanās laikā tika pārrunāts līdz šim paveiktais starptautiskā valodu tehnoloģiju projekta „Valodu krasts” ietvaros, iezīmēti galvenie virzieni projekta tālākai attīstībai, kā arī vēlreiz apliecināts visu pušu atbalsts šī projekta ilgtermiņa attīstībai.

Valsts prezidents tikšanās laikā uzsvēra projekta nozīmi Latvijas konkurētspējas celšanā un norādīja, ka šī ir tā niša, kur Latvija var veiksmīgi ierakstīties pasaules un Eiropas moderno tehnoloģiju izstrādātāju kartē. Valdis Zatlers atzinīgi novērtēja līdzšinējo projekta attīstības gaitu, ar gandarījumu atzīmējot projekta pirmā etapa pozitīvos rezultātus, kas iedvesmo turpināt uzsākto ceļu – Latvijai ieņemt mazo valodu tehnoloģiju nišu.

„Latvijas valodu tehnoloģiju speciālisti pilotprojekta fāzē ir parādījuši izcilas sadarbības piemēru ar pasaules informācijas tehnoloģiju gigantu „Microsoft”. Tagad ir būtiski, lai abas puses, izmantojot kopējos resursus, attīstītu projektu tālāk, īstenojot otro un trešo posmu, iekļautu arī citas pasaules mazās valodas. Tas palīdzētu ilgtermiņā veicināt Latvijas valsts konkurētspēju un ekonomisko izaugsmi,” savu vērtējumu sniedza Valsts prezidents sarunas laikā.

“Iespējas ir ļoti plašas – tehnoloģiskais atbalsts mašīntulkošanas jomā citām mazajām valodām – lietuviešu, igauņu, horvātu, serbu, islandiešu, gruzīnu –, mašīntulkošanas tehnoloģiskais atbalsts ES patentu sistēmas izstrādē, e-mācību materiālu pieejamības nodrošināšana, integrējot valodu tehnoloģiju un mācību satura izveides rīkus, kultūrvēsturiskā mantojuma informācijas sakārtošana, analīze un pieejamība dažādās valodās un daudzas citas. Pieprasījums pēc valodu intelekta tehnoloģijām pasaulē pieaug arvien straujāk,” projekta attīstības perspektīvu apstiprināja D.Grendems. Lasīt vēl

 

Jaunā kulturas ministre S. Ēlerte par Valodu krastu

Jau pirmajā darba nedēļā jaunajā amatā, kultūras ministre S.Ēlerte pozitīvi novērtējusi iniciatīvu Valodu krasts. 12. novembra raidījumā "100 g kultūras" LTV1 kultūras ministre Valodu krastu minēja kā lielisku KM prioritātes 'radošo industriju attīstīšana" piemēru, savukārt 20. novembrī publicētajā ministres intervijā laikrakstam 'Diena', Valodu krasts minēts kā veiksmīgs ārvalstu investīciju piesaistes piemērs.

 

E-seminārs "Koptulkošana - atver pasaulei savu mājaslapu!"

Trešdien, 9. jūnijā, plkst. 11:00 notika pirmais projekta Valodu krasts e-seminārs "Koptulkošana - atver pasaulei savu mājaslapu".

E-seminārā apskatītās tēmas:
• Iniciatīva „Valodu krasts”
• Tava mājaslapa 30 valodās – Koptulkošanas priekšrocības un ieguvumi
• Microsoft tulkošanas logrīka (Microsoft Translator Widget) izmantošana tīmekļa lapu automatizētai tulkošanai

Klikšķiniet un skatieties E-semināra ierakstu, un lasiet semināra laikā saņemtos jautājumus un atbildes uz tiem.
Skatīties E-semināra ierakstu

Kas: Cilvēks vai mašīna?Diskusija "Cilvēks vai mašīna?"

Ceturtdien, 20. maijā, plkst. 17.30 K. Barona ielā 14 LNB Jaunākās periodikas lasītavā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Valodu intelekta tehnoloģiju centrs “Valodu krasts” aicināja piedalīties diskusijā “Cilvēks vai mašīna?”. Diskusijas mērķis bija iepazīstināt sabiedrību ar iniciatīvas “Valodu krasts” piedāvāto mašīntulkošanas sistēmu, diskutēt par jaunās tulkošanas platformas lietderību, priekšrocībām un attīstības iespējām nākotnē, kā arī šīs platformas ieviešanu un izplatīšanu interneta vidē.

Klikšķiniet un skatītieties diskusijas ierakstu tiešsaistē!

 

Tulko savu mājaslapu!

Ir izveidota jauna mašīntulkošanas sistēma, kas dod iespēju viegli un ātri iztulkot tekstus dažādās valodās, kā arī uzlabot iztulkoto tekstu pašam lietotājam! Aicinām Jūs iesaistīties Koptulkošanā, ievietojot savā mājas lapā jauno bezmaksas tulkošanas logrīku! Lasīt vēl


Par Valodu krastu

Valodu krasta iniciatīva paredz Latvijā izveidot globālu mazo valodu tehnoloģiju attīstības centru. Tajā plānots apvienot un koordinēt pētniecības iestāžu, informācijas tehnoloģijas uzņēmumu un citu saistīto institūciju sadarbību valodas tehnoloģiju jomā. Lasīt vēl

Ideja par Valodu krasta izveidi tapusi pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājuma.

"Latvija spēj radīt savus veiksmes stāstus, kas balstās uz zināšanām, ekspertīzi un pieredzi. Šis projekts ir svarīgs ne tikai no moderno tehnoloģiju viedokļa, bet arī no mazo valstu valodu saglabāšanas, izkopšanas un ērtākas lietošanas ikdienā, izmantojot IT programmatūru.”
V. Zatlers

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers tiekas ar Microsoft vadītāju Stīvu Balmeru (Steve Ballmer).
Autors: Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja